Міфи про вживання алкоголю

алкогольная зависимость

Навколо алкоголізму існує безліч міфів - як виглядає алкоголік, як веде себе хворий на алкоголізм; ви весь час бачите це в фільмах або на телебаченні. Розпатланий, спустошений чоловік в брудному одязі пив з пляшки, заправленої в коричневий паперовий пакет.

По правді кажучи, це зображення - лише один з багатьох поширених міфів, пов'язаних з алкоголізмом. Не всім підходить цей стереотип.
Згідно з дослідженнями, 15,1 мільйона чоловік у віці старше 18 років страждали розладом, пов'язаним з вживанням алкоголю. Оскільки так багато людей борються з алкоголізмом, ці міфи не тільки вводять в оману, але і можуть завдати шкоди. Нижче ми розглянемо деякі з найбільш поширених:
МІФ 1: Я п'ю ТІЛЬКИ по вихідним, так що все нормально
Алкоголізм визначається тим, скільки людина випиває в день або протягом тижня, а не тим, як часто він п'є. Іншими словами, не потрібно пити щодня, щоб страждати від алкоголізму.
Фактично, пияцтво зараховують як найбільш поширену і найбільш смертельну форму надмірного вживання алкоголю. Пияцтво часто може привести до подальшої алкогольної залежності.
Кожен шостий дорослий вживає алкоголь в середньому чотири рази на місяць. Якщо ви не впевнені, чи є у вас проблеми з пияцтвом, ось кілька ознак, про які слід пам'ятати:
Ви випиваєте більше чотирьох порцій за один день
Ви випили більше, ніж планували
Ви втрачаєте свідомість або втрачаєте пам'ять через випивку
Ви здивовані або відчуваєте себе винуватим через те, скільки випили
МІФ 2:ЯКЩО Я МОЖУ ВИПИТИ ДУЖЕ БАГАТО і контролювати себе, ТО У МЕНЕ НЕМАЄ ПРОБЛЕМИ
Ті, хто вірить в цей міф, можуть бути здивовані, виявивши, що здатність «стримувати алкоголь» може бути поганою річчю. Якщо вам потрібно вживати більше алкоголю, щоб відчути будь-які ефекти, це насправді може бути ознакою того, що ви виробляєте толерантність до алкоголю і, можливо, наближаєтеся до залежності.
МІФ 3:НАПІЙ ВПЛИВАЄ ТІЛЬКИ НА МЕНЕ І НІКОГО БІЛЬШЕ
Алкоголізм вражає більше людей, ніж ви самі. Надмірне вживання алкоголю може бути особливо руйнівним для сім'ї. Згідно з дослідженням 2020 року, понад 10% дітей живуть з одним з батьків, які страждають алкогольним розладом, і змушені мати справу з ним.
Діти можуть піддаватися жорстокому поводженню або нехтування, оскільки батько, що бореться з алкоголізмом, перестає усвідомлювати їх дії. Крім того, алкоголізм може стати джерелом фінансового тягаря для сімей, викликаючи додаткові конфлікти.
МІФ 4: Я П'Ю ТІЛЬКИ пиво, яке не так погано, як спирт
Цей міф особливо небезпечний. Поширена помилка, що пиво або вино безпечніші за алкоголь, невірно. Випити одну кружку пива об'ємом 12 унцій - це те ж саме, що випити келих вина на 5 унцій або коктейль, що містить 1,5 унції лікеру.
Крім того, кількість алкоголю, яке ви п'єте, а не його тип - ось що призводить до алкоголізму і визначає його.
МІФ 5: ПРИЧИНА АЛКОГОЛІЗМУ - ВІДСУТНІСТЬ СИЛИ ВОЛІ
Сила волі або її відсутність не викликають алкоголізму. Причини розладу, пов'язаного з вживанням алкоголю, різні і можуть варіювати від вашого оточення до вашої біології. Деякі з найбільш поширених чинників можуть включати:
Генетика. Якщо у ваших батьків або бабусь і дідусів була алкогольна залежність, це може збільшити ризик алкогольної залежності.
Стать- у чоловіків майже в два рази більше шансів захворіти алкогольним розладом, ніж у жінок.
Вік - у молодих людей більше шансів захворіти на алкоголізм, особливо у тих, хто починає пити в підлітковому віці.
Соціальний тиск - тиск з боку однолітків, особливо серед підлітків і молодих людей, може збільшити ризик надмірного вживання алкоголю і розвитку алкоголізму.
Це лише деякі з багатьох факторів, які можуть сприяти розвитку розладу, пов'язаного з вживанням алкоголю; проте ясно, що рівень сили волі людини не викликає і не запобігає алкоголізму.
Алкоголізм і звернення за допомогою
Хоча існує безліч помилок і міфів про алкоголізм, одне можна сказати напевно: «зловживання алкоголем негативно впливає на здоров'я, життя і сім'ю людини. На щастя, є можливість звернутися за допомогою.»
Якщо ви або ваша кохана людина боретеся з алкоголізмом або іншою формою зловживання психоактивними речовинами, Наш центр завжди тут, щоб допомогти. Коли будете готові, зв'яжіться з нами, щоб дізнатися про наші варіанти лікування, які допоможуть Вам мати більш щасливе, змістовне, плідне життя!