Прогрес торкнувся всіх сфер нашого життя. Так, крім відомих та поширених наркотичних речовин, все частіше виникають так звані «дизайнерські» психотропні препарати. Їх непросто виявити та відстежити канали надходження, але найчастіше вони створюються на базі найпопулярніших наркотиків
 
1. Канабіс - найпопулярніший наркотик у всьому світі, більше відомий як марихуана.
Його вживає близько 13 мільйонів підлітків у віці 15-16 років у всьому світі.
До вживання канабісу часто призводить недостатня поінформованість дітей про руйнівні наслідки такої звички або помилкові уявлення про вживання загалом.
Основна діюча речовина марихуани - тетрагідроканнабінол. Причому його вміст у сучасних наркотиках у 10 разів перевищує його частку в наркотику минулого сторіччя.
У Європі канабіс часто змішують із тютюном.
 
2. Опіоїди або опіати – героїн, морфін, опій.
На європейському континенті найпоширеніший героїн. Його курять, вдихають чи вводять внутрішньовенно. Героїн викликає звикання після першого прийому. Від героїнової залежності неможливо вилікуватись самостійно.
До цього класу також відносяться фентаніл, метадон, бупренорфін - синтетичні опіоїди, які найчастіше мають сторонні домішки, що посилюють вплив наркотиків на організм залежного.
 
3. Психостимулятори – кокаїн, амфетамін, нікотин.
З цієї категорії найпоширеніший амфетамін – кристалічний порошок білого кольору, який вдихають чи вводять ін'єкційно.
Ця категорія наркотиків викликає сильні розлади психіки, часто незворотні, та стрімке звикання.
 
4. Психоделіки – так званий MDMA – 3,4 метиламфетамін, метилен-діоксид чи «екстазі».
Наркотик має форму капсул або таблеток різної форми, іноді зустрічається у порошку. Викликає стійкі психоделічні ефекти та вкрай згубно впливає на психіку людини.
 
5. Деякі фармацевтичні препарати, наприклад, Ксанакс.
Виявляє психотропний вплив, викликає розлади нервової системи як побічні ефекти.
Якщо ви помітили дивну поведінку у своєю дитини звертайтеся на консультацію до центру медичної та психологічної допомоги